Metal Gear Hideout

 7.7.2020

Informace

 • Premiéra: 3.9.1998 na PSX
 • Vydavatel: Konami
 • Typ hry: Stealth Action
 • Technologie: 3D grafika
 • Jazykové mutace: EN, JPN, PL
 • Oficiální web: klikni zde

Metal Gear Solid

Data vydání

 • Japonsko(PSX) - 3.9.1998
 • USA(PSX) - 21.10.1998
 • Evropa(PSX) - 26.2.1999

Data vydání "Integral"

 • Japonsko(PSX) - 24.6.1999
 • USA,Evropa(Win) - 22.9.2000

Hlášky

 • Solid Snake: That takes care of the cremation.
92.png

Jakákoli vaše Metal Gear tvorba se může objevit na Metal Gear Store. Stačí napsat na admin@metalgearsolid.cz

Tipy, triky, cheaty

Zde najdete neuvěřitelných 100 tipů a triků + cheaty!!
 1.   Pohyb
 2.   Zbraně
 3.   Vybavení
 4.   Meryl
 5.   Vězení
 6.   Easter Eggy
 7.   Bossové
 8.   Bonusy
 9.   Integral
 10. Cheaty

Pohyb

Běh
Držte tlačítka pro pohyb.

Skrčení
Když se chcete skrýt za nějaký malý předmět, tak stiskněte tlačítko Crawl pro skrčení.

Plazení
Pro plazení stiskněte tlačítko Crawl a poté použijte tlačítka pro pohyb. Plazení je vhodné zejména pro tichý průchod přes hlučné povrchy(plech, železo..) nebo krytí.

Různé povrchy
Pozor na přechod přes různé povrchy. Snadno by vás totiž mohl prozradit přechod přes hlučný kovový most nebo stopy ve sněhu. Oboum těmto "problémům" se vyhnete použitím tlačítka Crawl.

Tichý přechod přes hlučné povrchy
Chcete-li potichu přejít přes povrchy jako kov, vyberte si zbraň, a při přechodu neustále mačkejte tlačítko pro zrušení zbraně.

zatukani

Přilepení ke zdi
Pro přilepení ke zdi se proti ní rozběhněte a Snake se na ni přilepí. Pro pohyb stále držte tlačítko proti směru zdi a držte některé ze směrových tlačítek.Zaklepaní na zeď
Přilepte se na stěnu a stiskněte Punch Button. Snake zaklepe na zeď. Tak můžete nalákat do pasti vojáky nebo jen odvést jejich pozornost.


Pohled z první osoby
Stlačte a držte tlačítko First Person View pro rozhlédnutí se po okolí z pohledu očí. Při tomto pohledu se ale nemůžete pohybovat ani útočit.

Vykouknutí za roh
Přilepte se ke zdi a jděte co nejblíže k rohu. Kamera se tak o kus posune a vy uvidíte, co je za rohem.


vykouknuti

Vykouknutí z první osoby
Stiskněte a držte tlačítko First Person View pro pohled z první osoby. Poté stlačte L1/R2 (Zrušení zbraně/předmětu) pro vykouknutí. Je to účinnejší, než běžné vykouknutí zpoza rohu.


Hra z první osoby
Pro hru z první osoby stiskněte 2x za sebou tlačítko First Person View. Takto hrajete z první osoby a můžete se přitom pohybovat, střílet atd. Pro návrat do běžného pohledu opět stlačte 2x tlačítko First Person View. Funguje pouze ve verzi Integral.

Úder
Pro úder pěstí zmáčkněte tlačítko Punch.

Trojkombo
Snake dokáže dělat trojkombo typu úder-úder-kop. Pro trojkombo zmáčkněte tlačítko Punch Button 3x za sebou.

Víc než trojkombo
Pokud chcete udělat více než jen trojkombo, tak mezi druhým úderem a kopem si udelejte drobnou přestávku v mačkání Punch Button. Tohle můžete dělat tak dlouho, dokud vás to bude bavit.

Domino
Využijte trik Víc než trojkombo a udělejte na nepřítele kombo: 5 úderú + 1 kop. Když jich bude několik u sebe nebo za sebou, tak si vychutnáte jejich padání jako domino.

Zlomení vazu
Máte-li vybranou nějakou zbraň, tak ji zrušte. Potom přijděte k nepříteli a stlačte 10× Weapon Button, čímž mu zlomíte vaz.

Hození na zem
Když chcete nepřítele hodit na zem, tak běžte k němu a během běhu stlačte tlačítko Weapon Button(zbraně musí být zrušené). Snake ho efektivně hodí na zem a tak může zmizet dříve, než se nepřítel vzpamatuje.

rukojmi

Rukojmí
Když si chcete vzít nepřítele jako rukojmího, přijděte k němu, zrušte zbraň a stlačte Weapon Button. Takto se s ním můžete pohybovat a popřípadě se za něj krýt. Po čase se ale začne cukat, protože nemůže dýchat, tak na okamžik pusťte tlačítko Weapon a zase ho stlačte, jinak sa vám vytrhne.
seskok

Skok do vody
Když spustíte alarm v úplně první lokaci, tak můžete skočit do vody ze 3 různých míst. Můžete zde v bezpečí čekat, než alarm skončí.Zbraně

Rychlé nabití
Pro rychlé nabití střelných zbraní, stiskněte 2× tlačítko pro zrušení zbraně. Zbraň tak bude plně nabitá i s jedním nábojem v komoře.

mireni

Lepší míření
Pro lepší míření se přepněte do hry z prvního pohledu(2× tlačítko First Person View). Dá se to skvěle využít při střelbách na větší vzdálenosti, kam nevidí kamera, a hlavně ze Socomu, protože má laser.


Zrušení zamíření
Když míříte ze Socomu nebo z Nikity a chcete míření zrušit, tak stlačte tlačítko pro zrušení zbraně.

mp5sd

MP5SD
Tuto bonusovou zbraň můžete získat pouze ve verzi Integral a to pouze na obtížnosti Very Easy. Na zmiňované obtížnosti ji máte hned od začátku hry, má nekonečno munice a hlavně, narozdíl od Famasu, má integrovaný tlumič, takže vás nikdo neuslyší střílet.

autoaim Samonaváděcí kulky

Ve zbraních Famas a MP5SD jsou poslední 3 kulky samonaváděcí a zanechávají červenou stopu. Chcete-li mít samonaváděcí kulky neustále, tak střílejte, dokud vám nezbyde jedna z naváděných kulek a zvolte si Bandanu. Nyní můžete vesele střílet naváděné kulky do nekonečna.


Běh se střelbou
Když chcete střílet nebo mířit a přitom běhat, tak stiskněte a držte tlačítko Weapon Button zároveň s Crawl Button a směrové šipky pro běh. Teď můžete libovolně pouštět tlačítko Weapon Button, podle toho je-li třeba střílet nebo ne, ale stále držte Crawl Button. Tento tip můžete využít u zbraní Socom, Famas, MP5SD a u Nikity(míření).

nikita

Lepší navádění Nikity
Když chcete jednodušší navádění Nikity s lepším výhledem, tak po vystřelení rakety stlačte a držte tlačítko First Person View. Vše tak uvidíte z kamery na hlavici rakety a k tomu uvidíte i ukazatel paliva a zamířené cíle.


Odpálení Nikity
Když potřebujete odpálit Nikitu a nechce se vám čekat, než dojde palivo, tak jednoduše stiskněte tlačítko pro zrušení zbraně.

Výška letu Nikity
Sice nemůžete výšku letu Nikity přímo měnit, ale můžete k tomu využít různých vyvýšenin a sníženin s menším úhlem nebo drobné schody. Raketa ale nesmí nabourat přímo do stěny nebo vybouchne.

jamming

Nefunkční Nikita
Nikitu nemůžete používat když se skrčíte, lehnete si, v místech s vysokou elektronickou rezonancí (tj. tam kde nefunguje radar) anebo když hodíte Chaff Grenade.


Stun Grenade
Stun Grenade neboli oslepovač dokáže na několik sekund vyřadit z boje všechny nepřátele v celé oblasti(na Snaka nefunguje). Nevýhodou však je, že automaticky spustí alarm, proto je výhodné ho použít už při zapnutém alarmu pro získání drahocenných sekund na útěk.

donaska

Donášková služba
Připližte se zezadu k nepříteli a použijte C4. Snake mu ji nalepí na záda a nepřítel vám ji může donést na taková místa, kam by jste se jen tak nedostali.


C4 na zeď
Jděte proti zdi a položte C4. Snake ji na zeď nalepí. Když takto dáte C4 pod kameru, tak ji můžete odpálit.

C4 Kamikaze
Položte na zem 2 a více C4. Zůstaňte u nich a jednu odpalte. Ta vás zraní a spadnete na zem. Dokud ležíte na zemi, tak další výbuchy C4 vám už neublíží.

Odhalení min
Odhalit miny můžete nasledujícimi způsoby:

 1. Pomocí Mine Detectoru. Miny se zobrazí na radaru.
 2. Pomocí Thermal Goggle. Miny budou zvýrazněny.
 3. Plížením. Připlazte se k minám. Odhalí se na radaru a Snake je automaticky sebere.


Limit min
Na jedné mapě můžete položit maximálně 8 min.

Další stránka › | Poslední stránka »

Anketa

Jste spokojeni s délkou MGS: Ground Zeroes?

Celkem 19871 hlasů | Staré ankety


Přispějte prosím na webhosting!


Informace a další formy podpory


Přidejte si nás na Facebooku

Hideout na Facebooku
Design by Fineway Studios | HTML & CSS by RaĎim | PHP by snakeeater
Copyright 2004-2007 Metal Gear Hideout